Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska 12.10.2019

   

W ciepły poranek 12 października o 6.30 ruszył autokar do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W wycieczce uczestniczyli członkowie naszego Stowarzyszenia, mieszkańcy Sołectwa Zawodzie oraz nasi przyjaciele z Gminy Poczesna. Program zaczął się od zwiedzania Muzeum Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Mogliśmy zobaczyć dom rodzinny, zdjęcia i eksponaty dokumentujące życie i działalność Kapłańską Jana Pawła II.

Przewodniczka dostarczyła nam dużo wiadomości, przeżyliśmy dużo wzruszających chwil. Wycieczka słodką ciuchcią „Szlakiem Karola Wojtyły” rozbrzmiewała pieśniami o naszym świętym Papieżu. Po przejeździe wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wadowickie kremówki do kawiarni. Były pyszne.

Na obiad pojechaliśmy do domu Pielgrzyma do Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie wolnym uczestnicy mogli spacerować po terenie Sanktuarium pasyjno – maryjnym ojców bernardynów. Obiekt ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESKO w 1999 roku. Cała nasza grupa mogła zwiedzić Bazylikę Matki Bożej Anielskiej z przewodnikiem. W Kaplicy z cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestnicy z zadumą mogli powierzyć swoje prośby i podziękowania.

O godzinie 17.30 wyruszyliśmy w podróż powrotną do naszych domów. Zadowolenie uczestników wycieczki jest świadectwem na to, że warto spędzać razem czas na wyjazdach, które łączą pokolenia. Poznawanie pięknych i ciekawych zakątków naszego kraju pozostaje w pamięci uczestników. W czasach ciągłego pośpiechu, warto choć na chwilę pobyć wspólnie z drugim człowiekiem.

Tekst: Barbara Łukasiewicz

Zdjęcia: Barbara Łukasiewicz, Eulalia Błaszak.


Zapraszamy do naszej wycieczkowej galerii.