Święto Pieczonego Ziemniaka w Zawodziu – fotorelacja

Sołectwo Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec ma już swoją tradycję. Jest to Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbywa się co roku we wrześniu. Tak też było tego roku w sobotę 14 września. W promieniach jesiennego słońca i w pięknych plenerach na „Piachach” zebrały się tłumy, aby skosztować zawodziańskich  pieczonek, placków ziemniaczanych, frytek. Jednakże nie tylko to przyciągnęło chętnych, bo w części artystycznej, wystąpiła u nas Amelia Cierpiał, 12- letnia wokalistka, skrzypaczka, laureatka wielu festiwali muzycznych. Wieczorem, około godziny 20.00 zawitał do nas sam Elvis Presley – Król Rock and Rolla. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów Elvisa Presleya w wykonaniu wspaniałego wokalisty z zespołu THE KING ELVIS SHOW.   Sceniczna uroda, głos, poruszanie się na scenie wzbudzało aplauz wśród widzów. Zabawa  trwała do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujmie za pomoc w zorganizowaniu imprezy, radnemu sołectwa Mateuszowi Kołodziejowi, Dyrektorowi GCKIiR Iwonie Skorupie, OSP z Poczesnej, Komisariatowi Policji w Poczesnej, członkom Rady Sołeckiej, a szczególnie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” za całą oprawę kulinarną  oraz mieszkańcom, którzy zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół   Centrum Aktywności Lokalnej. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas zaszczycili swoją obecnością. Pamiętali o nas ks. prałat Jarosław Sroka, zastępca wójta Andrzej Lech, sekretarz gminy Renata Smędzik, komendant komisariatu policji w Poczesnej Adam Pierz, Mariusz Lorentz, radni, sołtysi, prezesi stowarzyszeń i przewodniczące kół gospodyń wiejskich i wierni fani naszych festynów.

Dziękujemy tym, którzy są z nami od kilku lat: DJ Gatsby dbający o stronę muzyczną,  Marcin Rybak i jego niezastąpione dmuchańce , restauracja Primavera oraz Pani Magda Bola – Oriflame.

Dla wszystkich, którzy przybyli warto ponieść trud i zorganizować festyn.  Dziękujemy Wam Wszystkim i już dziś zapraszamy na Pieczenie Ziemniaka w przyszłym roku.


Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” – Barbara Łukasiewicz,

Eulalia Błaszak,

Sołtys Anna Rak.

Tekst: Eulalia Błaszak
Foto: Eulalia Błaszak,


Projekt zrealizowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja pn. „Budowa Lokalnego Centrum Aktywności Sołectwa Zawodzie” mająca na celu zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej poprzez wzrost funkcjonalności i dostępności przestrzeni oraz miejsc aktywności i integracji mieszkańców.

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER.

Program rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020.