Dzień Dziecka – fotorelacja

W sobotę 1.06.2019 r. Zorganizowaliśmy Dzień Dziecka dla naszych dzieci – z sołectwa Zawodzie i Kolonii Borek. Dzieci i pogoda dopisały. Wszyscy świetnie się bawili. Panie animatorki przygotowały szereg zabaw. Były zawody w chodzeniu w wielkich, dziwnych spodniach i wielkich kapciach. Było budowanie wież i zamków. Były zabawy z pieskami i mieczami zrobionymi z balonów. Nie obyło się oczywiście bez malowania twarzy, ale największą frajdę sprawiło wszystkim puszczanie i łapanie wielkich mydlanych baniek. Do wspólnych pląsów w kółeczku dołączył nawet wójt gminy Poczesna p. Krzysztof Ujma. Każde dziecko otrzymało soczek, wafelek i lizaka przygotowane przez Stowarzyszenie Wspólnie Dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie. Ponadto przez cały czas trwania imprezy można było korzystać z przygotowanego przez Stowarzyszenie stoiska ze słodyczami, chrupkami i wodą mineralna, z którego korzystały nie tylko dzieci, ale również przybyli z nimi rodzice i dziadkowie. Urząd Gminy przygotował dla dzieci odblaskowe chusty, w których będą bezpieczne na ulicy po zmroku. Na nudę nie było czasu. Ogromnym zaskoczeniem dla nas było podziękowanie w formie dyplomu za zorganizowanie imprezy wręczone nam przez jedną z mieszkanek Zawodzia w imieniu dzieci z Zawodzia i Kolonii Borek. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia cieszą się, że impreza tak bardzo się udała, tym bardziej, że widzą zadowolenie mieszkańców, dla których została przygotowana.

Tekst: Joanna Kubicka
Foto: Eulalia Błaszak, Beata Błaszak, Jakub Kubicki


Projekt zrealizowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja pn. „Budowa Lokalnego Centrum Aktywności Sołectwa Zawodzie” mająca na celu zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej poprzez wzrost funkcjonalności i dostępności przestrzeni oraz miejsc aktywności i integracji mieszkańców.

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER.

Program rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020.